همه کسانی که ورزش می‌کنند، می‌دانند که گاهی اوقات بی‌حوصلگی و کسل بودن مجال ورزش کردن را نمی‌دهد. هر چقدر که با انگیزه، فعال و عاشق ورزش باشید، چنین شرایطی برای شما پیش خواهد آمد. آنچه که شما در این شرایط انتخاب می‌کنید می‌تواند میزان آمادگی جسمانی شما و یا پس رفت در این زمینه را رقم بزند.
در این شرایط می‌توان خود را به صورت‌ها و راه‌های مختلف ترغیب کرد تا هر طور که شده و هر میزانی که شده ورزش را انجام داد.

** توصیه‌های زیر می‌توانند مفید باشند:

1- هر طور که شده ورزش کنید، اما به خود فشار نیاورید. فرق زیادی بین ورزش نکردن و ورزش سبک انجام دادن وجود دارد. هنگامی که حوصله ندارید فکر این که ورزش شدید انجام بدهید و فعالیت زیادی داشته باشید باعث می‌شود که اصلا فعالیتی نکنید و ورزش کردن در آن حالت را غیر ممکن بدانید. هنگامی که در این حالت هستید ورزش سبک انجام دهید و خود را برای این کار سرزنش و قضاوت نکنید. اگر از ابتدا می دانید که در حال حاضر می‌توانید ورزش سبک انجام دهید و نمی‌توانید ورزش سنگین بکنید، با خود مخالفت نکنید. با این کار شما عادت خود را ترک نکرده‌اید، تا حدودی ورزش کرده اید و هم‌چنان نتیجه‌ را خواهید دید.

برای مثال: اگر در یک روز خاص باید ورزش هوازی مثلا دو انجام دهید، اما نمی‌توانید، پیاده روی سبک انجام دهید. اگر باید ورزش قدرتی انجام دهید، تعداد کمتری حرکات را تکرار کنید یا وزنه کمتری بزنید.

2- بر روی قسمت‌های ورزش که برایتان جذاب است ، متمرکز شوید. برای مثال به یاد بیاورید که هنگام اتمام ورزش چه حس خوبی دارید و چقدر انرژی می‌گیرید. ضمنا می‌توانید بر روی حرکاتی که دوست دارید نیز متمرکز شوید و آنها را انجام دهید.

3- یک لیست از موسیقی‌هایی که شما را به ورزش ترغیب می‌کنند، تهیه کنید. یک فایل از این آهنگ‌ها را تهیه کنید و زمان ورزش به آنها گوش دهید تا انگیزه پیدا کنید. بررسی‌ها نشان داده که این روش در تشویق به ورزش بسیار موثر است، به خصوص در ورزش‌های هوازي

4- به یک تیم ورزشی بپیوندید. اگر در یک تیم باشید، هنگامی که حوصله ورزش ندارید به این قضیه فکر خواهید کرد که از دیگران عقب می‌افتید و نمی‌توانید موفق شوید. همه ورزشکاران حتی ورزشکاران حرفه‌ای زمانی احساس می‌کنند که حوصله ورزش کردن را ندارند، اما آنهایی موفق می‌شوند که در هر شرایطی خود را به باشگاه برسانند و تمرین روزانه خود را انجام دهید

غذا #دارو #طب #فواید #خواص #عسل #سوپر #مارکت #خوراک #فود #رستوران # درمان #رژیم #ورزش #سلامتی#فروشگاه #فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X