با انواع #ملون آشنا بشیم 🍈🍉

تابستان هوای بسیار گرمی دارد. گرمایی که اگر چه هنوز طاقت فرسا نیست اما عطش زیادی به همراه دارد. یکی از راه های رفع این عطش، استفاده از میوه های آب دار است. میوه هایی که در تابستان بیشتر یافت می شوند و حسابی می توانند حالمان را جا بیاورند!در ادامه با «ملون» که یکی از انواع همین میوه ها است آشنا می شویم. مطمئنا می دانید که پزشکان تاکید بسیار زیادی بر میزان مصرف آب توسط افراد دارند. اما تا کجا می شود آب خورد؟ شاید یکی از راه های جایگزین، استفاده از همین میوه های آبداری است که به خوبی وظیفه ی خود را می شناسند! ملو، یکی از میوه های آبداری است که به خربزه عسلی هم معروف است.

ملون میوه� ای خوشمزه است که خواص بیشماری دارد. واژه ملون به بسیاری از گیاهان مختلف از خانواده کوکوربیتاک گفته می�شود. در برداشتن نیاسین، ویتامین A ،B6 ،C، پتاسیم و ظرفیت بالای آب آن ها، آن را تبدیل به یک ادرار آور عالی کرده است. گونه های زیادی از ملون شناسایی شده� اند.
انواع ملون:

ملون به چهار دسته تقسیم می�شوند:

🍈موموردیکا
🍈بنین کاسا
🍈سیترولوس
🍈کوکومیس

ملون ها معمولاً به صورت تازه، یا در آب�میوه، دسر، سالاد میوه یا فرنی استفاده می�شود. همچنین ملون� ها متنوع هستند. در انگلیسی به گروهی از میوه ها همچون خربزه، طالبی، هندوانه، گرمک، دستنبو و … ملون meloen گفته می شود. در حقیقت ملون نام یک میوه نیست بلکه نام گروهی از میوه های گوشتی میباشد که زیر مجموعه کدوئیان به شمار می آیند.

اما میوه ای که در بازار به نام ملون فروخته می شود در واقع Galia یا سردا است که بومی منطقه آسیا می باشد و جزئی از خانواده ملون به حساب می آید که به آن طالبی عسلی نیز می گویند.

طالبی عسلی از دسته صیفی جات و از خانواده خربزه ها می باشد که ظاهری شبیه به طالبی دارد اما طعم آن متفاوت است.

.#غذا #دارو #طب #فواید #خواص #عسل #سوپر #مارکت #خوراک #فود #رستوران # درمان #رژیم #ورزش #سلامتی#فروشگاه #فروش #موادغذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X