🤔کاهش وزن برای مرد‌ها راحت‌تر است یا زنها؟
.
✅شاید به نظر برسد مرد‌ها در کاهش وزن یک قدم از زن‌ها جلوترند.
.
📌انگار مردها، وقتی چند تغییر در رژیم غذایی خود ایجاد می‌کنند و کمی طولانی‌تر ورزش و فعالیت می‌کنند، چند کیلوگرم از وزن‌شان کم می‌شود. اما زن‌ها برای لاغر شدن باید بجنگند، در واقع به ازای تلاش زیاد، نتیجه‌ی اندکی می‌گیرند. که منصفانه نیست!
.
⁉️علت اینکه آقایان زودتر از خانم ها وزن کم میکنند چیست؟
.
1.مردها عضلانى ترنند و بیشتر چربى مى سوزانند
توده ی بدون چربى یا عضلانى مردها نسبت به زن ها به خصوص در بالاتنه بیشتر است. از آنجا که عضلات در مقایسه با توده چربى، کالری بیشترى مى سوزاند، بنابراین متابولیسم پایه یا سوخت و ساز بدن مردها حدود 5 تا 10 درصد بالاتر است.
.
2 .استروژن چربى سوزى را در بدن خانم ها کم مى کند
استروژن یا هورمون زنانه مزایاى خاص خود را دارد،ولى وقتى پاى کاهش وزن به میان مى آید، این هورمون آن قدرها هم کمک کننده نیست. نه تنها توده ی چربى بدن در خانم ها حدود 6 تا 11 درصد بیشتر از آقایان است، بلکه استروژن، توانایى بدن را براى سوزاندن کالرى بعد از غذا خوردن پایین مى آورد.
.
3 .خانم ها بیشتر هوس شیرینى مى کنند
اگر قرار باشد خانم ها و آقایان در زمینه ی غذا خوردن احساسى با هم رقابت کنند، قطعاً گروه اول برنده اند. وقتى مردها در معرض تصویر یا بوى غذاهاى خاصى مثل پیتزا یا کیک قرار مى گیرند، راحت تر از خانم ها هوسشان را کنترل کرده و مى توانند به چیز دیگرى جز غذا خوردن فکر کنند.
.
4 .مردها زودتر به رژیم جواب مى دهند
به لطف متابولیسم بالاتر، بدن مردها بهتر و سریع تر به رژیم هاى غذایى کاهش وزن جواب مى دهد و لاغر مى شود. مطالعه اى که نتایج آن در مجله ی تغذیه بریتانیا منتشرشده، نشان داده است که مردها بعد از دو ماه رژیم گرفتن، دو برابر بیشتر از خانم ها به برنامه هایى لاغری پاسخ مى دهند و سه برابر بیشتر چربى مى سوزانند.

.#غذا #دارو #طب #فواید #خواص #عسل #سوپر #مارکت #خوراک #فود #رستوران # درمان #رژیم #ورزش #سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X